Bilety lotnicze z Polski do Antwerpii

+48 61 62 62 022

whole year
whole year
Add another room
fromBydgoszczy
fromGdańska
fromKatowic
fromKoszalina
fromKrakowa
fromŁodzi
fromLublin
fromOlsztyn
fromPoznania
fromRadom
fromRzeszowa
fromSzczecina
fromWarszawy
fromWrocławia
fromZielonej Góry
Ceny biletów lotniczych zależą bezpośrednio od aktualnej dostępności miejsc w samolotach. Dostępność miejsc zmienia się codziennie. Może się więc zdarzyć, że wybierając inne lotniska dla konkretnych dat, znajdziesz cenę za bilet lotniczy z Polski do Antwerpii niższą od powyższej.
 
Aby sprawdzić w jakich datach są dostępne najtańsze bilety lotnicze z Polski do Antwerpii wybierz lotnisko, z którego chcesz wystartować i kliknij na klawisz z napisem "Sprawdź cenę". Po wybraniu daty wylotu i/lub powrotu na następnej stronie zostaną wyszukane połączenia lotnicze z wybranego lotniska do Antwerpii.
 


 
Ważnym ośrodkiem handlowym i naukowym w Belgii jest jedno z największych portowych miast w całej Europie – Antwerpia. Powstała w średniowieczu osada, szybko zaczęła się rozwijać dzięki dostępowi do morza. Jej wiek przyczynił się również do tego, że obecnie w mieście odnajdziemy liczne atrakcje architektoniczne, które w większości jednak pochodzą z XVI i XVII wieku. Podczas wizyty w mieście, nie można pominąć przede wszystkim XI-wiecznego, potężnego zamku Het Steen, który początkowo pełnił rolę obronnej twierdzy miasta, następnie więzienia, a dziś znajduje się w nim Narodowe Muzeum Morskie. Zachwyt wzbudza również neobarokowy budynek dworca głównego, zbudowany z marmuru, kamienia, żelaza i szkła. Wnętrze budowli jest tak piękne, że miejsce to mogłoby konkurować z najpiękniejszymi pałacami w Europie. Warto odwiedzić też zabytki sakralne, np. kościół św. Karola Boromeusza, w którym możemy podziwiać dzieła Petera Paula Rubensa czy katedrę Najświętszej Marii Panny – jedną z pierwszych gotyckich budowli w Europie. Antwerpia słynie z diamentów. W mieście funkcjonuje największy na świecie sklep z diamentami Diamondland, który obowiązkowo powinna odwiedzić każda kobieta.