Bilety lotnicze z Polski do Trapani

as low as 562 PLN

whole year
whole year
Add another room
Check flight promotions :
fromWarszawy
from562 PLN
fromKatowic
from927 PLN
fromBydgoszczy
fromGdańska
fromKoszalina
fromKrakowa
fromŁodzi
fromLublin
fromOlsztyn
fromPoznania
fromRadom
fromRzeszowa
fromSzczecina
fromWrocławia
fromZielonej Góry
Najtańsze loty do Trapani są realizowane z Warszawy. Tanie loty z Warszawy są obsługiwane przez linie lotnicze . Ceny połączeń lotniczych z innych lotnisk z Polski mogą być wyższe niż z Warszawy.
 
Wybierając najtańsze połączenie lotnicze z Warszawy za bilety lotnicze z Polski do Trapani zapłacisz tylko 562 PLN. Jest to oczywiście najniższa możliwa cena biletu, dostępna tylko w wybranych datach.
 
Ceny biletów lotniczych zależą bezpośrednio od aktualnej dostępności miejsc w samolotach. Dostępność miejsc zmienia się codziennie. Może się więc zdarzyć, że wybierając inne lotniska dla konkretnych dat, znajdziesz cenę za bilet lotniczy z Polski do Trapani niższą od powyższej z Warszawy.
 
Aby sprawdzić w jakich datach są dostępne najtańsze bilety lotnicze z Polski do Trapani wybierz lotnisko, z którego chcesz wystartować i kliknij na klawisz z ceną (np. 562 PLN) lub napisem "Sprawdź cenę". Po wybraniu daty wylotu i/lub powrotu na następnej stronie zostaną wyszukane połączenia lotnicze z wybranego lotniska do Trapani.
 


 
Trapani to sycylijskie miasto założone przez Elymian w XI w p.n.e., które przetrwało wpływy Wandalów, Bizantyjczyków, Normanów oraz Arabów – do dziś zachwyca swoim nadmorskim pięknem. Życie w Trapani toczy się głównie wokół portu, pływają z niego regularnie statki do pobliskich wysp Egadzkich, cumują tu jachty i rybackie łodzie. Kuchnia oczywiście opiera się w znacznej mierze na dobrodziejstwach, którymi obdarowuje morze. Każdy turysta powinien dotrzeć do starówki, niezwykle klimatycznej dzięki średniowiecznej i barokowej architekturze. Szczególnie pięknie wygląda wieczorem, gdy spowija ją ciepłe światło. Najważniejszym zabytkiem miasta jest Basilica Santuario di Maria Santissima Annunziata, której budowa rozpoczęła się w 1315 r. Obok niej znajduje się Muzeum Pepoli, posiadające w swych zbiorach liczne archeologiczne znaleziska w tym ceramikę i biżuterię. Warto wstąpić także do Katedry San Lorenzo z XVIII-wieczną fasadą, a wewnątrz pięknie zdobionym sufitem. Kościół Chiesa del Purgatorio posiada natomiast zachwycające drewniane rzeźby, przedstawiające Mękę Chrystusa, które raz do roku - w Wielki Piątek - wyruszają na 24-godzinną procesję. Pozostają jeszcze dwa punkty obowiązkowe do odhaczenia w planie wycieczki – saliny trapańskie, czyli najstarsze i jedyne działające do dziś zbiorniki do wysuszania i krystalizacji soli z morskiej wody oraz wieża Torre di Ligny, umożliwiająca spojrzenie na zachwycającą panoramę miasta i wybrzeże.