Bilety lotnicze z Polski do Katanii

as low as 655 PLN

whole year
whole year
Add another room
Check flight promotions :
fromWarszawy
from655 PLN
fromGdańska
from829 PLN
fromWrocławia
from972 PLN
fromPoznania
from1057 PLN
fromRzeszowa
from1648 PLN
fromBydgoszczy
fromKatowic
fromKoszalina
fromKrakowa
fromŁodzi
fromLublin
fromOlsztyn
fromRadom
fromSzczecina
fromZielonej Góry
Najtańsze loty do Katanii są realizowane z Warszawy. Tanie loty z Warszawy są obsługiwane przez linie lotnicze . Ceny połączeń lotniczych z innych lotnisk z Polski mogą być wyższe niż z Warszawy.
 
Wybierając najtańsze połączenie lotnicze z Warszawy za bilety lotnicze z Polski do Katanii zapłacisz tylko 655 PLN. Jest to oczywiście najniższa możliwa cena biletu, dostępna tylko w wybranych datach.
 
Ceny biletów lotniczych zależą bezpośrednio od aktualnej dostępności miejsc w samolotach. Dostępność miejsc zmienia się codziennie. Może się więc zdarzyć, że wybierając inne lotniska dla konkretnych dat, znajdziesz cenę za bilet lotniczy z Polski do Katanii niższą od powyższej z Warszawy.
 
Aby sprawdzić w jakich datach są dostępne najtańsze bilety lotnicze z Polski do Katanii wybierz lotnisko, z którego chcesz wystartować i kliknij na klawisz z ceną (np. 655 PLN) lub napisem "Sprawdź cenę". Po wybraniu daty wylotu i/lub powrotu na następnej stronie zostaną wyszukane połączenia lotnicze z wybranego lotniska do Katanii.
 


 
Już w VII wieku p.n.e. na włoskiej Sycylii zrodziły się początki Katanii – obecnie jednego z największych miast na wyspie. Katania znajduje się we wschodniej części Sycylii, leży nad Morzem Jońskim, tuż u podnóża jednego z najgroźniejszych wulkanów świata. Pomimo zagrożenia płynącego z takiej bliskości Etny, mieszkańcy Katanii czerpią z tego również wiele korzyści. Ziemia wokół wulkanu jest bardzo żyzna, dlatego idealnie nadaje się do uprawy delikatnych winorośli, cytrusów czy oliwek. Zimą ośnieżone stoki Etny są doskonałym miejscem na jazdę na nartach. Sam wulkan odwiedzany jest również często przez podróżnych szukających wrażeń i adrenaliny.
 
Miasto posiada piękne plaże, które przyciągają turystów spragnionych odpoczynku nad ciepłym morzem. Architektura Katanii jest zróżnicowana. Znajdują się tam zabytki pochodzące z różnych okresów – od starożytnych ruin, przez średniowieczne zamki, barokowe, mocno zdobione budowle, aż po współczesne budynki. Na uwagę zasługuje zdecydowanie katedra oraz plac Piazza del Duomo wokół niej. Zaciekawienie wzbudza również symbol miasta, czyli fontanna w kształcie słonia. Warto udać się do XIII-wiecznego zamku Castello Ursino, leżącym na cyplu wysuniętym w morze.